Dodatkowa Działalność CK - 2014

09.07.2014

W dniu 09.07.2014 r. w Centrum Ksztacenia w Bienicach odbyo si szkolenie dotyczce Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w ramach partnerstwa z LGD Centrum Inicjatyw Wiejskich i dziaania aktywizujcego "Mae Granty" realizowanego na terenie Powiatu obeskiego.

Warsztaty byy bezpatne i wzio w nich udzia 16 uczestnikw a poprowadzi je zawodowy instruktor ratownictwa medycznego. W pierwszej czci ratownik medyczny przekaza niezbdn wiedz teoretyczn a take rozda materiay dotyczce podstawowych zabiegw resuscytacyjnych u osb dorosych i dzieci oraz zastosowania automatycznych defibrylatorw zewntrznych (AED).

W drugiej czci uczestnicy warsztatw zapoznali si ze sposobem udzielania pierwszej pomocy. Kady indywidualnie przewiczy ucisk klatki piersiowej oraz sztuczne oddychanie na fantomach. Po ukoczeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zawiadczenia.

Uwaamy, e Cel dziaania aktywizujcego zosta osignity poniewa dziki tym warsztatom spoeczno lokalna zdobya bardzo przydatn wiedz z zakresu udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji kreniowo-oddechowej. Fundusze na ten cel zostay pozyskane z Lokalnej Grupy Dziaania Centrum Inicjatyw Wiejskich w obzie.

Organizatorzy:
- Centrum Inicjatyw Wiejskich w obzie
- Soectwo Bienice
- Centrum Ksztacenia w Bienicach

wicej informacji na www.lobez.org