Dodatkowa Działalność CK - 2014

28.06.2014

Przez dwa miesice (maj-czerwiec) w Centrach Ksztacenia w gminie Dobra realizowany by projekt ?Polska Cyfrowa Rwnych Szans?. W ramach tego projektu w nieparzyste soboty w Centrum Ksztacenia w Bienicach i w parzyste soboty w Centrum Ksztacenia w Tucze odbyway si Bezpatne zajcia z obsugi komputera i Internetu dla osb 50+ ktre prowadzia Pani Joanna z obza czyli ?Latarnik? PCRS.

PCRS to oddolna inicjatywa, ktrej celem jest wprowadzanie w wiat komunikacji cyfrowej oraz usug i treci dostpnych w Internecie - dorosych Polakw z pokolenia 50+, realizowana przez Stowarzyszenie ?Miasta w Internecie? i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
10 spord 13 milionw Polakw z generacji 50+ nie korzysta z Internetu! - Latarnicy mog to zmieni!

Na rzecz wczenia dorosych w cyfrowy wiat, dziaaj lokalni animatorzy dziaa na rzecz edukacji cyfrowej pokolenia 50+ tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej, dziaajcy w swych lokalnych rodowiskach.

Dlaczego Latarnicy? Przyjlimy, metafor latarni morskich i opiekujcych si nimi latarnikw. Latarnia morska wskazuje drog tym, ktrzy potrafi odczytywa wysyane przez ni sygnay. Tak jak kady eglarz powinien korzysta z tych sygnaw, tak kady Polak powinien potrafi korzysta z Internetu, sprztu komputerowego, telefonw komrkowych i rnych urzdze teleinformatycznych. O Latarnikach mona myle, jako o nowym zawodzie nowoczesnego animatora spoecznego, z nowymi kompetencjami, ale dziedziczcego pozytywne elementy dziaa z przeszoci spoecznej i historii lokalnej.

Realizacja projektu PCRS przyczyni si do ogromnej i wyjtkowej zmiany w naszym spoeczestwie. Stoimy przed wielk szans wprowadzenia w cyfrowy wiat milionw Polakw. Wsplnie moemy podj dziaania ktre pobudz rozwj spoeczestwa lokalnego i przyczyni si do zneutralizowania rnic midzypokoleniowych.

wicej informacji na www.latarnicy.pl