Dodatkowa Działalność CK - 2013

04.09.2013

W dniach 03.09.2013 r. - 04.09.2013 r. w Centrum Ksztacenia w Bienicach odbyo si szkolenie z zakresu podstawowej obsugi komputera i Internetu w ramach partnerstwa z LGD Centrum Inicjatyw Wiejskich i dziaania aktywizujcego "Mae Granty" realizowanego na terenie Powiatu obeskiego.

Warsztaty byy bezpatne i przeznaczone dla osb dorosych i wzio w nich udzia 4 uczestnikw. Pierwszego dnia instruktor przekaza niezbdn wiedz teoretyczn, a uczestnicy zapoznali si z praktyczn obsug komputera (uruchomienie, logowanie, rysowanie, nauka pisania, wyczanie), pracowali programami 'Paint' i edytorem tekstw 'MS Word'.

W drugim dniu uczestnicy warsztatw zapoznali si z przegldark internetow, przedstawione zostay zalety i moliwoci Internetu (wyszukiwanie wanych informacji oraz ciekawostek, a take zaprezentowane zostay przydatne i wane strony www). Po ukoczeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zawiadczenia.

Uwaamy e Cel dziaania aktywizujcego zosta osignity poniewa dziki tym warsztatom spoeczno lokalna zdobya bardzo przydatn wiedz z zakresu podstaw obsugi komputera i Internetu. Fundusze na ten cel zostay pozyskane z Lokalnej Grupy Dziaania Centrum Inicjatyw Wiejskich w obzie.

Organizatorzy:
- Centrum Inicjatyw Wiejskich w obzie
- Grupa Nieformalna Bienice: E.K. & M.Cz. & P.Ch.
- Centrum Ksztacenia w Bienicach

wicej informacji na www.lobez.org